Reisiaurik "Vironia" hukk

kaardile

28. august 1941

Uurimislaev "Mare" on otsinud "Vironiat" Juminda miinivälja läänepoolsel serval. Sest on teada et kohe peale Keri saarest möödumist sai laev pommitabamuse ja päästelaev "Saturn" võttis "Viroonia puksiiri, ligi kolme tunni pärast sai ka "Saturn tabamuse"...

1941. aastal muudeti reisilaev Vironia Punalipulise Balti laevastiku staabilaevaks. Vironia hukkumise lugu on mõnede pealtnägijate ning eluga pääsenute juttude põhjal allikates korduvalt kirjeldatud.

Kohusetruult on jäädvustatud, kuidas ohtlikule merealale jõudnud reislaeva õhust pommitati ja kuidas mereväe päästelaev Saturn juhtimisvõimetuks muutunud Vironia puksiiri võttis, et koos reisi jätkata. Kolm tundi hiljem sõitis Saturn miinile ja uppus. Peagi läinud põhja ka inertsi tõttu miinile jooksnud Vironia.

Neid, oletatavasti kaht üksteise läheduses hukkunud laeva 2006. aastal uurimislaev Mare nüüdisaegse tehnika abil otsima asuski. Palju päevi kestnud töö ei andnud tulemusi. Uurimislaeva sonar registreeris küll mitmeid vrakke, kuid otsitavaid nende hulgas polnud.

28.08.1941a. lahkus Tallinna sadamast Kroonlinna 183 alust sealhulgas "Vironia". Soome lahe keskosa oli miinitõkkeid täis. Kokku uppus ligi 70 laeva. "Vironia" on siiani leidmata!

Allikas: Vello Mäss, Laevahukulood, Ilo 2006


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • haud