J. Pulga arvatav immatrikuleerimine Rostocki ülikooli.

kaardile

1509

Saare-Lääne toomhärra Johann(es) Pulk (ka Pulck, Pfahl, Pal) oli üks väheseid keskajal kõrgesse kirikuametisse jõudnud eestlasi. Tema eesti päritolus pole erilist kahtlust, sest temaaegsed allikad nimetavad toomhärrat mittesakslaseks (her Johann undudescke Pulck). Tõenäoliselt pärines ta Tartu piiskopkonnast ning baltisaksa ajaloolane Leonid Arbusow vanem on ka oletanud, et ta kuulus Bollicke ehk Bolckeni suguvõsasse, mille liikmed said Tartus ka raehärradeks. Tartu kandist pärit vaimulikud sattusid tollel ajal tihti Saare-Lääne toomkapiitlisse.

Johann Pulga sünniaeg pole teada, kuid tõenäoliselt jääb see 1480. ja 1490. aasta vahele. 1509. aastal asus ta tõenäoliselt õppima Rostocki ülikoolis Johannes Vullecki nime all, sest tol ajal olid säärased nimeväänamised üsnagi tavalised. Tema haridusteest väga selget pilti pole. Võimalik, et enne Rostocki minekut õppis ta Tartu linna- või toomkoolis. Tõenäoliselt Pulk oma õpingutega Saksamaal aga väga kaugele ei jõudnud. 1514. aastaks oli Pulk igal juhul Liivimaal tagasi.

Allikas: Eesti ajalugu elulugudes: 101 tähtsat eestlast, lk-d 20-21.

Foto: https://www.uni-rostock.de/ipp/Bilder/Uni_hauptg.jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • haud
  • kirik
  • kivid
  • maja
  • nool