Rünnakud ugalaste vastu

kaardile

1210

Pärast vaherahu lõppu elavnesid võitluses ugalaste vastu Võnnu orduvennad provintsiaalmeister Bertholdi juhtimisel.

Korraldati vähemalt kaks sõjaretke Ugandisse. Viimane neist tõi vaenuväed taas Otepää alla ajal, kui suurem osa meestest oli põldudel viljalõikusel. Seetõttu oli linnuses vähe kaitsjaid ning eestlased olid valmis Bertholdiga rahu sõlmima, kuid sakslased aga ronisid vargsi siiski linnusesse, hõivasid linnusemäe tipu ning kõrgeima kaitsetorni. Järgnes taplus, võeti vange ja röövsaaki.

Kahe sakslaste retke vahepeal piirasid kaheksa päeva Otepää linnust ka Novgorodi vürsti Mstislav Uljase (pildil vasakul) ning tema venna, Pihkva vürsti Vladimiri väed.

Ugalased olid venelaste ägedast rüüstamisest ja piiramisest niivõrd kurnatud, et olid sunnitud rahu taotlema. Tribuudiks tuli maksta 400 marka hõbemüntides, mis oli arvatavalt umbes 80 kg hõbedat. Ühtlasi olevat venelased ristinud mõningad eestlased ning lubanud saata selle jätkamiseks Otepääle oma preestrid.

Allikad: Sulev Vahtre. Muinasaja loojang Eestis: vabadusvõitlus 1208-1227. Tallinn: Olion. 1990
Eesti ajaloo atlas. Tallinn: Avita, 2006                                                                                                       Allikas (pilt):
http://upload.wikimedia.org/wikipedia       http://upload.wikimedia.org/wikipedia/et/6/65/Varemed_Otep%C3%A4%C3%A4_linnam%C3%A4el.jpg 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • kirik
  • kivid
  • maja
  • ring
  • sadam
  • tulease