Tallinna rajatakse Püha Miikaeli naisklooster

kaardile

1249

Miikaleli kirik

1249. aastal rajasid taanlased senise Ventseli kabeli asemele Püha Miikaeli nimelise naistsistertslaste kloostri. Ventseli kabel muudeti kirikuks, selle kõrvale ehitati aga konvent, abtissihoone ja abihooned. Püha Miikaeli klooster kui üks Tallinna vanimaid omas ka rohkeid privileege ning püüdis neid võtlsitud ürikute abil veelgi kasvatada. Nõnda väitis üks ürik, et klooster on asutatud Taani kuninga poolt juba 1093. aastal.

Püha Miikaeli klooster tegutses katoliiklikuna 1543. aastani, oli seejärel protestantlik hoolekandekeskus, kaotades 1599. aastaks sisuliselt kõik kloostrile omased tunnusjooned. 1629. aastal suleti tütarlaste kasvatuskooliks muutunud endine klooster lõplikult ja selle varad anti üle 1631. aastal tegevust alustanud Gustav Adolfi poeglaste gümnaasiumile.

Pildil on kloostrikirik, mis küll hilisematel sajanditel on tuntavalt ümber ehitatud.

Allikas: Jaan Tamm. Eesti keskaegsed kloostrid = Medieval monasteries of Estonia. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2002.


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • kirik