Rajatakse Viljandi frantsisklaste klooster

kaardile

1466

Ehkki frantsisklaste ordu alustas tegevust juba 13. sajandil, ei jõudnud nende ordu kloostrid Eesti alale enne 15. sajandit. Siis palus ordumeister Johann von Mengede paavstilt luba ordulinnuste juurde kloostreid rajada. Selle loa ta ka sai: 1466. aastal alustati Viljandis kloostriehitust. Klooster kerkis Viljandi linnuse vahetusse lähedusse, tõenäoliselt kasutati selle ehitusel ära mingit varasemat sakraalhoonet, mistõttu selle ehitusplaan oli ebatavaline.

Reformatsiooni esimesest lainest jäi klooster puutumata, kuid 1559. aastal sekulariseeris kloostri endine ordumeister Wilhelm Fürstenberg. Klooster sai rängalt kannatada 1560. aastal, kui venelased linna vallutasid. Siiski on kuni tänaseni säilinud kloostri kirik, mis praegu on püha Jaani (Johannese) linnakirik.

Allikas: Jaan Tamm. Eesti keskaegsed kloostrid = Medieval monasteries of Estonia. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2002.


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • kirik