Rajatakse Petseri klooster

kaardile

1473

1473. aastal rajatud Petseri klooster on Eesti Vabariigi koosseisus olnud küll vaid 20 aastat, kuid selle mõju Kagu-Eestile on palju pikaajalisem. 1473. aastal rajati see erakmunkade poolt koobastesse ning esialgu oligi tegemist pigem eremiitide asukohaga. Alles 16. sajandi keskpaigaks, Liivi sõja eelseks ajaks, ehitati klooster kloostriülem Korneliuse ajal suurejooneliselt välja. Liivi sõja ajal oli klooster oluliseks õigeusu misjoni keskuseks, sealsed mungad püüdsid Kagu-Eesti talupoegi õigeusku pöörata. Petseri oli Venemaale ka oluliseks piirikindluseks, eriti 17. sajandil. Kuid ka veel Põhjasõja alguses ümbritseti klooster bastionide ja tornidega, alles seejärel kaotas ta oma sõjalise tähtsuse.

Petseri on mõjukas mungaklooster, kus on seitse kirikut ning elab mitusada munka. Aastatel 1919-1940 kuulus klooster koos Petserimaaga Eesti Vabariigi koosseisu, hiljem, 1945. aastal, liideti see aga Venemaaga.

 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • kirik