Rakvere linnuse rajamine

kaardile

1230

 

Rakvere linnust hakkasid taanlased endise muinaseestlaste linnuse asemele rajama tõenäoliselt 13. sajandi teisel veerandil, võimalik, et 1230. aastatel.

1252. aastal on Rakveret esmakordselt mainitud, 1267. aastal ka linnusena. Esialgu ehitasid taanlased ilmselt kastelli tüüpi linnuse, kui Liivimaa ordu selle1347. aastal aga lõplikult enda kätte sai (tegelikult haldas ta linnust juba 1343. aastast), algasid ka ulatuslikumad ehitustööd: tõenäoliselt rajati just siis konvendihoone ja tugevdati välismüüre.

Linnuse täiustamine jätkus ilmselt kuni Liivi sõjani. Kuid juba 1558. aastal jäeti see maha ning langes ilma lahinguta venelaste kätte, kes seda oluliselt kindlustasid, rajades uue välismüüri ja ehitades muldkindlustusi. 1581. aastal langes linnus rootslaste kätte, kes selle kindlustamist jätkasid, rajades bastionid. Kuid 1602. aastal vallutasid linnuse poolakad, kes selle 1605. aastal taganedes õhku lasid. Alates sellest ajast on linnus jäänud varemetesse.

Allikas: Kalvi Aluve. Eesti keskaegsed linnused. Tallinn: Valgus, 1993.

Fotod: http://www.kultuuri.net/img/pl/640x640/1297.image.jpg

http://www.virumaa.info/static/files/055/t2_rakvere_linnuse_pilt.jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • maja
  • ring