Koadjuutorikandidaat Christophi maalesaabumine

kaardile

november 1555

1555. aasta novenbris saabus Mecklenburgi noor hertsog Christoph viimaks Liivimaale. Enne seda oli tema tuleku marsruute pikalt-laialt arutatud ja lõpuks oli leitud, et ta peaks saabuma läbi Leedu ja tulema kohe peapiiskopi juurde Koknesesse, sest seda teed pidi oli vaja orduvalduseid läbida vaid mõnekümne kilomeetri ulatuses.

Sarnaselt peapiiskop Wilhelmiga oli ka Christoph protestant ning tahtis algusest peale elada pigem ilmalikku elu. Teadmine sellest tekitas Liivimaal suurt vastumeelsust, sest hakati kartma, et Christoph võib Riia peapiiskopi enda ilmalikuks valduseks muuta ja sellega Vana-Liivimaa sisuliselt lõhkuda. Isegi Wilhelmi alamad, Riia peapiiskopkonna toomkapiitel ja rüütlekond, kõhklesid Christophile truudusevannet andmast ja see sai mingil kujul teoks alles 1556. aasta jaanuari lõpus. Enamjaolt katoliiklik toomkapiitel polnud aga nõus ka seejärel Christophit koadjuutorina tunnistama, enne kui teised Liivimaa seisused sellele oma nõusoleku annavad.

 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • kirik
  • kohus
  • näitus
  • sild
  • tulease