Tallinna vallutamine Saksa vägede poolt

kaardile

25. veebruar 1918 kell 12:00

25. veebruari keskpäeval sisenesid Saksa väed Tallinna ning kindral Adolf von Seckendorff (pildil) võttis sisse koha Toompea lossis. Sõjasadamas avasid enamlased ristlejalt "Admiral Makarov" sinna jõudnud Saksa üksuste pihta kuulipildujatule.

Sakslastel ei õnnestunud laevu peatada ning 62 laevaga karvan asus koos 4000 inimesega teele Helsingi suunas, kust suurem osa liikus raudteed mööda edasi Petrogradi. Mõned punakaartlased läksid vabatahtlikuna Soome kodusõtta. Lahkumisel õhiti osa Tallinna maa- ning enamik rannakindlustusi. Samal päeval hõivasid Saksa väed ka Pärnu, Viljandi ja Paide.

Kuigi Päästekomitee liikmed üritasid Seckendorffi jutule pääseda juba 25. veebruaril, ei kavatsenud kindral neid vastu võtta teatades, et mingisugust Eesti Vabariiki ei eksisteeri. Konstantin Päts pääses kindrali jutule alles 1. märtsil kui Tallinna linnavolikogu liige, mis iseenesest näitab sakslaste suhtumist. Eesti Ajutine Valitsus läks kuni novembrikuuni põranda alla.

Sakslaste väeosa Tallinnas Toompea lossi ees. 25.02.1918 marssisid väed Tallinnasse sisse

Allikad: Eesti ajalugu. VI, Vabadussõjast taasiseseisvumiseni. Tartu: Ilmamaa, 2005
Õie Elango, Ants Ruusmann ja Karl Siilivask. Eesti maast ja rahvast: Maailmasõjast maailmasõjani. Tallinn: Olion, 1998
Eesti ajalugu: kronoloogia. Tallinn: Olion, 2007
Eesti ajaloo atlas. Tallinn: Avita, 2006.                                                                                                  Allikad (pildid): http://www.austro-hungarian-army.co.uk/bruch/seckend.jpg  http://www.hot.ee/vabadusev/Vabaduse/Saksa%20v%C3%A4ed%20Tallinnas%20Peetri%20v%C3%A4ljakul%201918.a.,.jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • auto
  • tulease
  • vaade