Moodustub Rahvuslik Koonderakond Isamaa

kaardile

21. november 1992

1992. aasta Eesti parlamendivalimistel saavutas suurima toetuse juba 1991. aasta jaanuaris valimisliit "Isamaa", kuhu kuulusid Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Eesti Kristlik-Demokraatlik Erakond, Eesti Kristlik-Demokraatlik Liit, Vabariiklaste Koonderakond ja Eesti Liberaaldemokraatliku Partei (ELDP).

1992. aasta sügisel, kui oli moodustunud Mart Laari esimene valitsus, otsustasid need erakonnad, välja arvatud viimane, ühineda Rahvuslikuks Koonderakonnaks Isamaa, millest sai ka parlamendi suurim erakond.

Erakonna ideoloogia oli rahvuslik-konservatiivne, majanduses toetati aga liberaalset turumajandust, tänu millele tehti 1990. aastate alguse Eestis mitmeid radikaalseid majandusreforme, mis aitasid ühest küljest riigi viia kiiresti vaba turumajandusega maade hulka, ent põhjustasid ühiskonnas ka suuri vapustusi. Just sellest ajast pärineb kurikuulus arvamus, nagu oleks Mart Laar Eesti põllumajanduse põhja lasknud.

1995. aastaks oli aga Isamaa juhitud valitsus oma populaarsuse kaotanud ning järgnenud parlamendivalimistel sai ta tugevalt lüüa. Seetõttu ühines erakond samal aastal ERSP-ga ja moodustus erakond Isamaaliit, mis tõusis uuesti valitsusparteiks 1999. aastal.

Allikas: http://erakonnad.instituut.ee/erakonnad/registreeritud/vanad/rkei.html

Allikas (Pilt): http://www.erakonnad.instituut.ee/logod/RKEI_logo.gif


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ring