Eestimaa Rahvarinde asutamine

kaardile

13. aprill 1988

1988. aasta 13. aprillil esitas maajndustegelane Edgar Savisaar saates "Mõtleme veel" idee rajada käimasoleva uutmiskampaania toetuseks rahvaorganisatsiooni Rahvarinne, mis oleks valitsusele justkui legaalseks opositsiooniks, samas aga toetaks selle edumeelsemaid ettevõtmisi.

Tegemist oli esimese tõeliselt ulatusliku poliitilise rahvaalgatusega alates Eesti okupeerimisest ja annekteerimisest 1940. aastal ning sellega ühines tuhandeid inimesi. Poliitikas võttis Rahvarinne siiski ettevaatliku hoiaku ega kiirustanud näiteks erinevalt ERSP-st Eestile iseseisvuse nõudmisega.

Alates 1990. aastast otsustas ka Rahvarinne, mis oli ENSV Ülemnõukogu valimistel saanud suure toetuse, asuda toetama Eesti täielikku iseseisvumist. 1990-1992 oli Eestis võimul Edgar Savisaare valitsus, mis gtoetus sisulsielt Rahvarindele. 1991. aastal moodustati Rahvarinde baasil Eesti Rahva-Keskerakond, mis koos mitme sarnase parteiga kandideeris 1992. aasta parlamendivalimistel "Rahvarinde" valimisliiduna. Hiljem kasvas Rahva-Keskerakonnast välja Eesti Keskerakond.

Allikas: http://www.rahvarinne.ee/rr/0/


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ring