Luuakse Iseseisev Sotsialistlik Töölispartei

kaardile

1919

1919. aastal otsustas Eesti Sotsialistide-Revolutsionääride Partei (esseerid) muuta oma nime Eesti Iseseisvaks Sotsialistlikuks Parteiks (EISTP). See oli kõige vasakpoolsem erakond, mis ei toetanud aga siiski kommuniste, vaid Eesti Vaabriiki.

EISTP püüdis 1922. aastal astuda ka Sotsialistlikku Internatsionaali, kuid see nurjati kommunistide poolt. Kuni selle ajani olid parteid juhtinud Hans Kruus, Johannes Piiskar ja Oskar Gustavson. Seejärel võeti partei aga üle kommunistide poolt, kes endised juhid erakonnast välja heitsid.

Partei uueks nimeks sai Eestimaa Töörahva Partei ning asus peagi aktiivselt riiki õõnestama, mistõttu see 1924. aasta jaanuaris suleti. Eksisteerima jäi aga Iseseisev Sotsialistlik Partei (ISTP), mis oli 1922. aastal tekkinud EISTP-st välja heidetud tegelastest. Need ühinesid 1925. aastal Eesti Sotsiaaldemokraatliku Töölisparteiga Eesti Sotsialistlikuks Tööliste Parteiks.

Allikas: Eesti ajalugu. VI, Vabadussõjast taasiseseisvumiseni, lk 68.


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ring