Nõmme-Väike jaam

kaardile

1913

Vedurite ringdepoo valmis Nõmmel 1919.a. suvel. Depoo oli algselt mõeldud seitsmekümnele vedurile, seal oli 25 kanalit ning pöördsild. 1922.a. lammutati viie kanali jagu depood ära, 1924.a. lammutati veel teist samapalju nii et tänaseni on säilinud 15 kanalit. Juuresolev pilt on tehtud 1922.a., kui esimene lammutamine on juba toimunud.

Nõmme-Väike vedurite ringdepoo. Kiri uksel: "KINDLUSE RAUDTEE WEOJAOSKOND".

USA tehases Cooke-Works 1915.a. valminud auruvedur A-68 Nõmme-Väike jaamahoone ees. Pilt on tehtud ilmselt enne 1926.aastat, sest siis sai vedur uue tähise G-108.

Nõmme-Väike esialgne jaamahoone aadressil Vääna 17, Tallinn. Pärast Vääna liini avamist reisiliikluseks 1920.a., kolis jaam Vääna 5 kasarmubarakki, esialgset hoonet aga hakati kasutama raudteelaste saunana. Nõmme-Väike jaama on nimetatud ka Nõmme-Ida, Nõmme-Kindluse, Nõmme-2 ja saksapäraselt Nömme-Festung.

 

Nõmme-Väike jaamahooneks kohandatud kasarmubarakk aadressil Vääna 5, Tallinn. Jaamahoone esisel võib tänaseni märgata kitsarööpmelise raudtee puitliipreid. Foto H.Muda, aprill 2001

 

Allikad: http://www.hansaco.ee/raudtee


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • rong