Piilsi jaam

kaardile

1928

Metsamaterjali laadimine korvvagunitele Piilsi jaamas 1936.a.

Piilsi silikaattellistest jaamahoone ehitati 1930.aastate lõpus. Hoone on kasutusel elumajana. Jaamas oli 2 teed. Jaamahoone lähedal on säilinud tsaariaegse laiarööpmelise reisivaguni jäänused mis ilmselt täitis esialgu jaamahoone ülesannet. Pildil näha olev jaama silt asub alates 2002.a. suvest Lavassaare raudteemuuseumis. Foto on tehtud 1980.aastatel.

Tsaariaegne laiarööpmeline reisivagun Piilsi jaamas. Tegemist on ilmselt Eesti vanima säilinud vaguniga, mis võib pärineda Paldiski - Tallinn - Gatshina laiarööpmelise raudtee algusaastatest, s.o. 19. sajandi lõpust. Vagun on olnud kaheteljeline, mõlemast otsast lahtiste pidurirõdudega ning valmistatud üleni puidust, k.a. alusraam ja kandekonstruktsioonid.

Sama reisivaguni sisevaade. Algupärasena on säilinud otse paistev rõdule väljuv uks, lae vooderdus, ventilatsiooniavade katted. Pildil ventilatsiooniava uurimas Lavassaare raudteemuuseumi juhataja Mehis Helme. Fotod H.Muda, aprill 2001

Allikas: http://www.hansaco.ee/raudtee


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • rong