Valga jaam

kaardile

november 1896

Pildil olev Valga jaamahoone (algselt Walk I) ehitati 1889.a. kuid õhiti sakslaste poolt 1944.a. augustis. Kõige jaamahoone poolsem esimene tee, mida kasutasid nii laia- kui kitsarööpmelised rongid, on neljarööpaline.

Tsaari ajal väljusid kitsarööpmelised rongid Walk I jaama edelaküljelt I jaamast. Neljarööpmeline tee jaamahoone ette rajati seoses Valga-Kaagjärve-Koikküla raudteelõigu ehitamisega aastatel 1920-1923. Pärnus saabuvad kitsarööpmelised rongid lõpetasid Valga jaamahoone edelaküljel tupikus. Seoses riigipiiride tekkimisega kahe riigi vahele, suleti Valgast Riia suunas väljuv laiarööpmeline raudtee piiri kohal ning suunati see Valka (Walk II) jaama paralleelselt kitsarööpmelisega. Mingis ajast tehti ka see lõik neljarööpaliseks. Riia poole sai edasi läbi Valka jaama, seal oli ka lätlaste piirikontroll, nagu meie oma oli Valga jaamas.

Raudteelased Valgas 1950.aastatel

Valga kitsarööpmeline veduridepoo

 

  • Allikad (pildid): http://www.hansaco.ee/raudtee/run.php?id=1313&mode=img 
  • http://www.hansaco.ee/raudtee/run.php?id=46&mode=img
  • http://www.hansaco.ee/raudtee/run.php?id=48&mode=img 
  • http://www.hansaco.ee/raudtee/run.php?id=1311&mode=img


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • rong