Gustav Adolfi tutvub rannarootslaste asualadega

kaardile

03. juuli 1932

Gustav Adolfi Eesti-visiidi viimane päev oli väga tegevusrohke. Juba kell 7 hommikul alustati Tallinnast sõitu Haapsalu suunas. Linnas kohtus kroonprints kohalikega, kes andsid talle üle mitmeid kingitusi, sealhulgas puust õllekapa.

Pärast linnaga tutvumist jätkas Gustav Adolf oma visiiti paadisõiduga Vormsile, kus teda Sviby sadamasse olid tervitama tulnud pea kõik saareelanikud, sest see oli esimene kord kui Rootsi kuninglik kõrgus saarele saabus. Kroonprints külastas saare kirikut ning avaldas tänu eestirootslastele, et nood niivõrd pikka aega oma juured olid säilitanud.

Seejärel siirdus ta edasi Noarootsisse, kus külastas Pürksis tegutsevat rannarootslaste rahvaülikooli. Tagasiteel Tallinna astus Gustav Adolf läbi ka paarist huvitavast kirikust ning külastas ka Padise kloostri varemeid. Tallinnas järgnes hüvastijätt riigivanem Teemantiga Kadriorus, kus Gustav Adolfile kingiti Tallinna vaatega hõbevaagen ning tema reisifotodega album. Seejärel asus kroonprints kell pool 11 õhtul taas ristleja "Klas Horni" pardale. Tema visiit Eestisse oli lõppenud.

1936. aastal külastas Eestit ka kroonprintsi poeg Gustav Adolf, praeguse kuninga Karl XVI Gustavi isa, kes osales Karl XII võidumonumendi avamisel Narvas.

Allikas: Rootsi kroonikandjad Eestis, lk-d 61-68.


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • haud
  • kohvik
  • kool
  • matkamine
  • mõis