Peeter I Tallinnas

kaardile

1711

Tallinn kapituleerus Venemaale 1710. aasta septembris.

Juba järgmise aasta detsembris saabus linna inspekteerima ka tsaar, kes huvitus sellest ennekõike kui mereväebaasist, kuna Läänemerel jätkus sõda rootslastega ning Vene impeerium vajas hädasti sõjasadamat võimalikult kaugel läänes.

1714. aastal saabuski tsaar uuesti Tallinnasse, et jaanuaris osaleda meresadamale nurgakivi panemisel, ja juba sama aasta juunis oli ta linnas uuesti, sedakorda rohkem kui kuu aega.

Samal aastal ostis ta ka krundi Lasnamäe nõlva all, mis sai hiljem tuntuks Kadrioruna ja kuhu rajati nii park kui ka loss. 1715. aasta 5. juulist 28. augustini kestnud külastus oli otseselt seotud sõjaga, sest Tallinna lähistel toimusid merelahingud rootslastega, Vene laevadel viibis tsaar ka isiklikult.

Peeter I külaskäik Tallinnasse 1717. aasta oktoobris vältas vaid paar päeva, sest tsaar oli lihtsalt läbisõidul välismaalt Peterburi.

1718. aastal viibis ta linnas koos sõjaväeeskaardiga aga ligi kuu aega. 1719. aasta juunis oli külaskäik koos laevastikuga taas mõnepäevane.

1721. aasta visiit, mis vältas 25. maist 16. juunini, oli aga vast pidulikem, kuna tegemist oli osaga tsaari suurest Baltikumi-ringreisist.

Viimast korda, 1723. aasta juulis, külastas Peeter Tallinnat juba keisrina.

 

Allikas: Vene valitsejad: valitsejaportreed Eesti kunstikogudes.

Allikad (pilt): A.Pajur, A. Kriiska, A. Tvauri, A. Selart, B. Kibal, A. Andersen "Eesti Ajaloo Atlas" Avita 2006

Pildi allikas: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Peter_the_Great.jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • matkamine
  • mõis
  • ring