Nikolai II ja Edward VII kohtumine Tallinna reidil

kaardile

27. mai 1908

1908. aastal oli Nikolai Tallinnas koguni kahel korral, kui seal toimusid ülimalt olulised läbirääkimised. Esmalt kohtus ta maikuus Suurbritannia kuninga Edward VII-ga ja juulis Prantsuse presidendi Armand Fallieres'ga. Neil kohtumistel oli oluline osa Antandi (Saksamaa, Austria-Ungari ja Itaalia vastase kolmikliidu) väljakujunemisel.

27.-28. mail oli Tallinnas pea kogu Vene juhtkond eesotsas peaminister Pjotr Stolõpini ja välisminister Izvolskiga. Lisaks olid kohal ka mereminister, teedeminister ja õukonnaminister. Läbirääkimised toimusid kuninglike jahtide, Vene „Standart'i" ning Inglise „Victoria ja Alberti" pardal, toimusid ühised hommikueined ja õhtusöögid. Kokkulepped saavutati mitmetes küsimuses, sealhulgas Lähis-Ida ja Makedoonia asjus. Nikolaile ja Edwardile tutvustati ka Eestimaa aadelkonda, linnavalitsust eesotsas eestlasest linnapea Voldemar Lenderiga, mitteaadlikke ning Tallinna Vene kogukonna esindajaid. Eesti-saksa-vene koorid laulsid kolmelt renditud laevalt õhtul valitsejatele ning nood tänasid neid laevalaelt. Kohtumist jälgis ka hulk ajakirjanikke.

Allikas: Vene valitsejad: valitsejaportreed Eesti kunstikogudes.

Pildi allikas: commons.wikimedia.org


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • matkamine
  • näitus
  • sadam