Euroopa Parlament kiitis heaks Eesti liitumise euroga

kaardile

16. juuni 2010

Euroopa Parlamnedi (EP) saadikud andsid Strasbourgi täiskogul toimunud hääletusel rohelise tule euro kasutuselevõtuks Eestis. Poolt hääletas 589, vastu oli 40 ja erapooletuks jäi 52 parlamendiliiget.

Raport märgib, et Eesti on täitnud euroga ühinemise kriteeriumid Eesti valitsuse ja Eesti rahva sihikindlate, veenvate ja pidevate jõupingutuste tulemusena.

Samuti seisab raportis, et Eurostat on tihedas koostöös Eesti statistikaametiga kontrollinud kõigi Eesti ametiasutuste poolt edastatud asjaomaste andmete õigsust.

Raportis leiab mitmel juhul äramärkimist inflatsioonioht.

"On tähendusrikas, et nii väike riik koputab praegusel finants-, majandus- ja sotsiaalkriisi ajal eurotsooni uksele. See ütleb palju tulevase eurotsooni liikme ja samuti eurotsooni enda kohta," ütles raportöör Edward Scicluna hääletusele eelnenud arutelul

Sama aasta kevadel on nii Eesti kui euro teemadel peetud palju tuliseid ja sisukaid debatte, mis polnud sugugi mitte alati jäägitult toetavad," märkis rahandusminister Ivari Padar. Märkimisväärset rolli selles otsuses mängisid tema väitel ka rahandusministeeriumi ja teiste Eesti valitsusametnike tubli töö.

Allikad: http://uuseesti.ee/31950

www.delfi.ee Majandus

Foto: http://eeuronews.files.wordpress.com/2009/12/euro.jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • näitus
  • NB
  • nool
  • raamatukogu