Viimased kuud kroonile - Eesti läheb üle eurole

kaardile

13. juuli 2010

13. juulil 2010 otsustas Euroopa liidu rahandusministrite nõukogu ECOFIN, et Eesti saab 1. jaanuaril 2011 eurole üle minna.

Krooni ja euro vahetuskursiks kinnitati juba alates 1992. aastast kehtinud 15,6466. Eestist saab euroala 17. väiksuselt teine riik - kõige väiksem eurot kasutav majandus on Malta.

Komisjoni rahandus- ja majandusvolinik Olli Rehn õnnitles tänasel pressikonverentsil eestlasi nii eurotsooniga liitumise kui ka eelarvetasakaalu säilitamise puhul. Eesti on Rehni sõnul üks ainult kolmest Euroopa liidu liikmesriigist, mille eelarve rahuldavas seisukorras on - peale Eesti võib nii öelda vaid Luksemburgi ja Rootsi kohta.

President Toomas Hendrik Ilves tervitas Euroopa Liidu rahandusministrite lõplikku kinnitust Eesti liitumisele euroalaga, leides, et see annab meie majandusele stabiilsust ja lihtsustab kaubandussuhteid

Alates 1. detsembrist kuni 30. juunini 2011 saab igas sularaha teenuseid osutavates pangakontoris kroone eurodeks vahetada teenustasuta täna Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu poolt kinnitatud kursiga. Aasta lõpuni saab samadel tingimustel kroone eurodeks vahetada piiratud kontorivõrgus. Eesti Pank vahetab kroone eurodeks tähtajatult ja tasuta.

Alates 1. jaanuarist muutuvad kaardimaksed europõhiseks ja sularahaautomaadid hakkavad väljastama eurosid. Jaanuari kahel esimesel nädalal saab Eestis maksta nii eurodes kui ka kroonides, vahetusraha antakse reeglina eurodes.

15,6466 kursiga on kroon ja euro olnud seotud juba 1999. aastast. Enne seda oli kroon seotud Saksa margaga

Allikad: Delfi majandus http://majandus.delfi.ee/news/euro/loplik-otsus-huvasti-kroon---eesti-saab-euro.d?id=32112599&l=fplead

http://www.e24.ee/?id=287098

http://www.e24.ee/?id=287030


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • näitus
  • NB
  • nool
  • raamatukogu