Danzigi kongressi kokkutulek

kaardile

juuni 1397

Ordu sõjalise võiduga polnud Tartu küsimus ometi veel kaugeltki lahendatud. Erilisi raskusi valmistas orduvaenulik kuningas Wenzel, kes siiski lõpuks otsustavalt Liivimaa asjadesse ei sekkunud. Samuti õnnestus ordu kõrgmeistril Konrad von Jungingenil kindla ja osava diplomaatia abil isoleerida Liivimaa opositsioon välisjõududest.

Danzigi (Gdanski) kongress, mis istus koos 1397. aasta juunis ja juulis, oli üsna esindusrikas. Saksa ordu Liivimaa haru saatis kohale mitmed kõrgemad käsknikud meister Brüggeneiga eesotsas. Seisustest olid esindatud Harju-Viru vasallid ning Riia ja Tallinna linn. Saabusid ka peapiiskop Johann von Wallenrode, peapiiskokkonnast põgenenud vasallide volinikud, Saare-Lääne piiskopkonna esindajad, Tartu piiskopkonna esindajad piiskop Damerowiga eesotsas ning ka Tartu linna volinikud, kes tundsid muret, et ordu võib kitsendada nende kaubandusvabadusi. Preisimaalt olid saabunud Saksa ordu kõrgmeister Konrad von Jungingen koos kõrgemate käsknike ja piiskoppidega. Hansa huvisid esindasid Lüübeki raehärrad.

Kruus, Hans (toim.) et al. Eesti ajalugu II. Eesti keskaeg. Tartu, 1937
Pullat, Raimo. Tartu ajalugu. Tallinn, 1980

 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • nool
  • ring