Eesti jõuab jalgpalli MM-võistlustele

kaardile

juuni 1933

Jalgpalli MM-ist võttis Eesti koondis esmakordselt osa 1933. aasta juunis, mil Stockholmi olümpiastaadionil kohtusid 1934. aasta MM-võistluste valikmängus Eesti ja Rootsi.

Mõlemad maad võistlesid MM-sarjas esimest korda. Eesti ja Rootsi kohtumine oli MM-võistluste ajaloos sealjuures esimene kvalifikatsioonimäng: 1930. aastal toimunud esimestel MM-võistlustel valikmänge ei peetud, vaid kõik registreerunud meeskonnad osalesid finaalturniiril.

Stockholmis toimunud maailma esimene MM-sarja valikmäng läks aga Eesti koondise jaoks kehvasti: 14 000 pealtvaataja ees võitsid rootslased esimese poolaja 4:0.

Teise poolaja esimese veerandtunniga suutis küll Eesti meeskond kaks väravat tasa teha, aga lõpptulemuseks kujunes Rootsi 6:2 võit. Alagrupi kolmanda meeskonna Leeduga Eesti ei kohtunudki, sest Rootsi kindlustas endale 2:0 võiduga Leedu üle koha finaalturniiril.

XX sajandi kroonika. Eesti ja maailm. I osa, 1900-1940. Eesti Entsüklopeediakirjastus, Tallinn, 2002