Eesti Reformierakonna moodustumine

kaardile

18. november 1994

1990. aasta märtsis moodustus Eesti Liberaal-Demokraatlik Partei, mille juhiks sai Paul-Eerik Rummo. Erakond osales 1992. aasta Eesti Riigikogu valimistel valimisliidu "Isamaa" koosseisus, kuid ei ühinenud erinevalt oma liidukaaslastest Rahvuslikuks Koonderakonnaks Isamaa.

1994. aasta sügisel ühines erakonnaga Siim Kallase poolt juhtiud algatusrühm, kelle juhtimisel otsustati erakonna nimeks võtta Reformierakond (lühikest aega kandis see nime Reformierakond - Liberaalid). Kallasest sai erakonna juht ligi kümneks aastaks. Selle aja jooksul jõudis erakond olla mitmel korral valitsuses ning aastatel 2002-2003 sai Kallasest ka peaminister.

2004. aasta  lõpus siirdus Kallas aga eurovolinikuks ning parteijuhiks sai Andrus Ansip, kes alates 2005. aastast on ka Eesti peaminister.

Paremliberaalset Reformierakonda võib pidada viimaste kümnendite Eesti edukaimaks erakonnaks, mis on olnud alates 1999. aastast olnud pidevalt valitsuses.

Allikas: http://erakonnad.instituut.ee/erakonnad/registreeritud/re.html

Pildi allikas: http://www.erakonnad.instituut.ee/logod/RE_logo.gif


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ring