Kas ma vajan lugemisprille?

Kui pead selgemini nägemiseks kissitama, on aeg stiilsete prillidega elu mugavamaks teha.

Paljud inimesed märkavad juba 40ndates esimesi lähedale nägemise languse ehk presbüoopia märke. Seda aitavad tasakaalustada prillid lugemiseks või lähitööks. Kui mõni järgmisest 7 märgist käib sinu kohta, võiksid käia nägemiskontrollis.

  1. Hägune lähedale nägemine

Sageli märgatakse lähedale nägemise languse ehk presbüoopia esimesi ilminguid hämaras valguses väikest kirja lugedes. Seega, kui tundub, et näiteks restoranimenüüd on viimasel ajal udusemaks muutunud, on aeg minna silmi kontrollima. Teine selge märk on see, kui pead nutitelefoni ekraani varasemast enam suumima.

  1. Väsinud silmad 

Lähedale nägemise languse korral peab lähedale vaatamiseks silmi oluliselt rohkem pingutama. Seega raamatu lugemine või arvutiga töötamine võib olla silmadele varasemast koormavam.

  1. Peavalud 

Silmade ülekoormusega seotud pingepeavalu võib olla samuti üks lähedale nägemise languse märke. 

  1. Halod valgusallikate ümber

Presbüoopiast põhjutatud hägune nägemine võib tuua kaasa ka haloefekti näiteks autotulede või lambipirnide ümber. Halode nägemine võib aga viidata ka teistele silmaprobleemidele, seega pöördu kindlasti oma silmaarsti poole.

  1. Raskused hämaras nägemisega

Vanusega võib muutuda ka nägemisteravus piiratud valgusoludes. Kui märkad näiteks, et ei näe enam hämaraga sama hästi auto armatuurlauda, võib olla tegu presbüoopia esimeste märkidega.

  1. Sage silmade hõõrumine

Lähedale nägemise languse esimestes etappides võib suurenenud koormus silmi mõnevõrra ärritada, mistõttu võid tunda vajadust neid sagedamini hõõruda.

  1. Silmade kissitamine 

Lähedale nägemise langus võib areneda aeglaselt ning sageli püütakse prillide hankimist edasi lükata. Kui märkad aga, et pead selgemini nägemiseks kissitama, on aeg minna silmakontrolli ning oma elu stiilsete lugemis- või lähitööprillidega mugavamaks teha!

Leave a Reply