Tekib Kristlik Rahvaerakond

kaardile

märts 1919

Kui Jaan Tõnisson rajas Asutava Kogu valimiste eel Eesti Rahvaerakonna, eraldus sellest usuelule enam tähtsust omistanud isikute tiib, kelle juhiks oli esialgu Johan Kõpp. Moodustunud Kristlik Rahvaerakond rõhutas kristliku moraali ja usuelu tähtsust igapäevaelus ning selle peamiseks eesmärgiks oli usuõpetuse sisseviimine Eesti koolidesse. Et Asutavas Kogus domineerisid vasakpoolsed erakonnad, siis esialgu see ebaõnnestus, kuid 1923. aasta rahvahääletusel kiideti usuõpetus koolidele kohustusliku, õpilastele valikainena heaks.

Pärast seda hakkas Kristliku Rahvaerakonna tähtsus vähenema ning 1931. aasta oktoobris liitus ta Rahvaerakonnaga. Kristliku Rahvaerakonna olulisemateks tegelasteks olid: piiskopid Johan Kõpp (Kõpp lahkus küll peagi poliitikast, sest ei tahtnud minna tülli Tõnissoniga), Jakob Kukk, praostid Jaan Lattik ja Aleksander Kapp ning ilmalikud riigimehed Friedrich Akel, Nikolai Kann ja Heinrich Bauer.

Allikas: Eesti ajalugu. VI, Vabadussõjast taasiseseisvumiseni, lk-d 66-67. 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ring