Kuningas Karl XVI ja kuninganna Silvia teevad eravisiidi Eestisse

kaardile

05. mai 2002

2002. aasta 5. mail saabusid kuningas Karl XVI Gustav ja kuninganna Silvia teist korda Eestisse. Nende seekordne visiit vältas vaid ühe päeva ja seekord oli tegemist eravisiidiga, erinevalt 1992. aasta riigivisiidist. 1995. aastal külastas Eestit eraviisiliselt ka kuningapere liige, Karl XVI onunaine, printsess Lilian. 

5. mai hommikul külastasid kuningas ja kuninganna Rootsi Mihkli kirikut Tallinnas, mis samal päeval uuesti sisse pühitseti. Juba 1992. aastal oli Rootsi kuningapaar kirikut külastanud ning seejärel toetas ka Rootsi riik selle restaureerimist. Pärast kiriku sissepühitsemist toimus samas ka jumalateenistus ning seejärel kirjutasid kuningas ja kuninganna oma nimed kiriku seinale pandavale marmorplaadile. Kirikust jalutasid nad Rootsi saatkonda ning külastasid ka Kadrioru Kunstimuuseumi., mille restaureerimiseks oli Rootsi riik samuti andnud miljoneid kroone. Jalutuskäigu ajal linnas saatsid kuningapaari suured rahvamassid, kes kroonitud päid sõbralikult tervitasid. Rootsi turistid laulsid monarhidele ka tervituslaulu, mida kuninganna kaasa laulis.

Kuningas ja kuninganna sõitsid ka Tallinnast välja, Haapsallu, kus toimus rannarootsi muuseumi avamine. Kuningas lõikas pidulikult läbi avamislindi ning seejärel tutvusid Karl Gustav ja Silvia muuseumi sisuga. Eriti imponeeris neile vastvalminud 20-meetrine seinavaip, mis kujutas rannarootslaste ajalugu. Kuningapaarile kingiti vaiba väiksem koopia ning hulk raamatuid, aga ka kuninga vanaisa Gustav VI Adolfi portree. Rannarootslased kutsusid kuningat ka Vormsile, kus tema vanaisa oli 1932. aastal käinud. Tookordse visiidi kavasse saare külastus siiski ei mahtunud. Pärast muuseumi avamist ja vaatamist sõitsid kuningas ja kuninganna tagasi Tallinna, kust nad lennukiga Rootsi tagasi lendasid.

Allikad: http://www.epl.ee/artikkel/203272 EPL: Rootsi kuningas külastas Tallinna.

http://www.epl.ee/artikkel/203273 EPL: Rootsi kuningas käis külas eestirootslastel.

(pilt): http://www.missmaud.com.au/write/KingLge.jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • haud
  • kohvik
  • kool
  • matkamine
  • mõis