Pihkva Vladimiri retk Ugandisse

kaardile

september 1216

Ugandi ja Sakala ristimine sakslaste poolt 1215. aastal ärritas venelasi ning 1216. aasta sügisel rüüstas Pihkva vürst Vladimir Ugandi maakonda.

Eriti pahandasid venelased ristimise üle Ugandis, mida peeti Vene vürstide maksualuseks maaks. Venelaste viha aga langes ugalaste endi peale, kellele pandi süüks sakslaste ristimise vastuvõtmist. Kahe tule vahel seistes pöördusid ugalased sakslaste poole palvega neid venelaste vastu aidata.
Uuesti Pihkva vürstiks saanud Vladimir, kes nüüd viis täide Pihkva bojaaride sakslastevastast poliitikat, tuli oma väega aga Eestisse, võttis nähtavasti ilma vastupanuta Otepää linnuse ning asus ümbruskonda rüüstama.

Kannatasid ka sealkandis viibinud sakslased; näiteks üks kaupmees, kes kaotanud oma vara, viis teate toimunust Riiga. Seal tehti toimunust järeldused ja venelasi hakati pidama Liivimaa kiriku vaenlasteks.

pildil: Pihkva kreml

 

Allikad: Ain Mäesalu, Tõnis Lukas, Mati Laur, Tõnu Tannberg. Eesti ajalugu I. Avita: Tallinn 1995;

Sulev Vahtre. Muinasaja loojang Eestis. Vabadusvõitlus 1208-1227. Olion: Tallinn 1990

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e0/Troizkiy_cathedral_(Pskov).jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • nool
  • sild