Vene ja Saksa keisrid kohtuvad Tallinna reidil

kaardile

23. juuli 1902

1902. aasta juulis kohtus Nikolai II Tallinna reidil Saksamaa keisri Wilhelm II-ga. Vene pool oli väga esinduslik, kohal oli kolm ministrit: mereminister, admiral Pavel Tõrtov, riigiminister Valdimir Frederiks ja välisminister Vladimir Lamsdorff.

Nikolai II jõudis kohale 23. juulil. Talle esitleti kubermangu juhte, aadlimarssaleid, linnavalitsuse liikmeid ja eestlaste esindajatena nelja Eestimaa vallavanemaid, kes kinkisid valitsejale kodus küpsetatud sepiku. Seejärel tutvus keiser linna vaatamisväärsuste, sealhulgas vastvalminud Russalka monumendiga ja kuulas vene-eesti-saksa laulukoore.

24. juulil jõudis kohale Saksa eskaader. Keisrid korraldasid vastastikku hommikueineid ja lõunasööke, 24.-25. juulini jälgiti Vene laevastiku manöövreid, kus tulistati liikuvate märklaudade pihta.

Diplomaatilisi läbirääkimisi pidasid Lamsdorff ja Saksa kantsler von Bülow. Keisrite kohtumine lõppes 26. juulil. Ehkki visiidilt olid eriti sakslased lootnud suhete olulist paranemist, siis tegelikkuses seda ei juhtunud.

Allikas: Vene valitsejad: valitsejaportreed Eesti kunstikogudes.

Pildi allikas: commons.wikimedia.org


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • matkamine
  • näitus
  • sadam