Ajaloolised lahingud 3D formaadis

Форумы » Igaühe Histrodamus / MyHistro

Jaanus

14.04.2013 16:45:53

Suur osa ajaloost on seotud vägivallaga - sõjad, mässud, revolutsioonid ja lahingud on need, mis on kukutanud impeeriume ja tekitanud uusi riike ning mõjutanud miljonite inimeste elusid kõige dramaatilisemal kombel.
Professor David Vseviov on Histrodamusele kunagi öelnud: "Juba muistse Kreeka aegadest kujutatakse ajalugu läbi murranguliste sündmuste. Enamasti on sellisteks sündmusteks konfliktid ja sõjad ning tihtipeale tunnemegi me ajaloost vaid neid, kellel on relv käes."

 

Si vis pacem, para bellum! Meie jaoks tähendab see ennekõike seda, et rahu tagamiseks on parim meetod mõista, miks ja kuidas sõjad ning muud relvastatud konfliktid on tekkinud, kuidas need on kulgenud ning mis on olnud tagajärjed.

 

Seepärast oleme juba päris Histrodamuse algusaegadest peale unistanud võimalusest taasluua ja näidata ajalugu (ja esimeses järjekorras just ajaloolisi lahinguid) ka läbi 3D maailma ning virtuaalse reaalsuse. Tänaseks oleme oma unistusele sammukese lähemale jõudnud ja võime rõõmuga tõdeda, et intensiivne töö, mida viimase aasta jooksul oleme teinud, on hakanud esimesi vilju kandma - oleme suutnud luua tehnilise lahenduse, mis võimaldab 3D maailmas näidata korraga kümneid tuhandeid inimesi. See ei ole olnud kindlasti liiga lihtne ülesanne ja niipalju kui meie teame, on maailmas veel vaid 2 ettevõtet, kes selleks võimelised on. 

Loomulikult on meie esimene "pääsukene" veel tagasihoidlik ja see, mida praegu näha võite, on vaid killuke sellest, mis peagi tulemas on. Kuid sellegi poolest on juba siin näha seda suunda ja ideed, mis meid kannustab ja mille poole liigume - tahame kujutada ajalugu täpselt nii nagu see kunagi oli. Läbi detailitäpsuse, identsete maastike, täpsete lahigukäikude ja korrektsete inimeste arvude.

Oleme veendunud, et lähematel aastatel muutub ajalooõppimine tundmatuseni ning uued tehnilised võimalused (näiteks Oculus Rift või Google glasses) viivad ajaloo nägemise ja tajumise täiesti uuele tasemele. Histrodamuse tegijad soovivad kindlasti selle murrangu eesliinil olla. Seniks aga laadige endale alla HistRec meeskonna esimene näidislahing myHistro 3D lahingute lehelt (sobilik vaid Windows operatsioonisüsteemi kasutavatele arvutitele):

Battle of Zarnowitz (September 16, 1462)

  • 1